tik-tok instagram youtube radio
godło uczelnia liderów
wcag
Menu Dostępności (CTRL+U)

Wersja kontrastowa:

Alt + Z

Treść strony:

Alt + X

Nawigacja strony:

Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

20 Lis 2023

Spotkanie Warsztatowe z Medalistką Paraolimpijską Lucyną Kornobys!

W dniu 15.11.2023 roku, w ramach przedmiotu "Adaptowana Aktywność Fizyczna i Sport Osób z Niepełnosprawnościami", studenci IV roku fizjoterapii wzięli udział w inspirującym spotkaniu warsztatowym z Panią Lucyną Kornobys.

Lucyna Kornobys, medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro 2016 i Tokio 2020, oraz wielokrotna zdobywczyni medali Mistrzostw Świata IPC i Europy IPC w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem, została wyróżniona nagrodą "Sport bez Barier" w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" w 2020 roku.

Spotkanie rozpoczęło się od inspirującej prelekcji, dotykającej tematów związanych z niepełnosprawnościami oraz znaczeniem aktywności fizycznej dla osób z ograniczeniami. Studenci mieli również okazję do bezpośrednich pytań i rozmowy z Mistrzynią, co dostarczyło im cennych spostrzeżeń i inspiracji.

Nie zabrakło praktycznych elementów spotkania, takich jak zadania i ćwiczenia, które pozwoliły studentom z bliska doświadczyć wyzwań, przed którymi stają osoby z niepełnosprawnościami. To doświadczenie miało na celu zwiększenie świadomości i empatii wśród przyszłych fizjoterapeutów.

Spotkanie zostało zorganizowane pod czujnym okiem Małgorzaty Nyc, wykładowcy KANS, koordynatora WNMiT ds. osób z niepełnosprawnościami oraz ds. wychowania fizycznego i sportu.

Powrót wstecz